Backup Serwera Linux

Bezpieczeństwo Twoich Danych na Pierwszym Miejscu – Backup Serwera Linux

Komputery i serwery są niewątpliwie niezawodne… aż do momentu, kiedy nie są. Dlatego kluczowym elementem każdej strategii IT jest system kopii zapasowych. W naszej firmie nie tylko podchodzimy do tego tematu z pełnym profesjonalizmem, ale również dostosowujemy rozwiązania do indywidualnych potrzeb klienta.

Backup Serwera Linux

Jak tworzymy kopie zapasowe?

Głównym narzędziem, które używamy do tworzenia kopii zapasowych plików, jest rsync. Jest to potężne narzędzie, które pozwala na efektywne kopiowanie i synchronizację plików między różnymi lokalizacjami.

W przypadku baz danych, używamy narzędzi takich jak mysqldump dla MySQL/MariaDB lub pg_dump dla PostgreSQL. Te narzędzia pozwalają nam na tworzenie pełnych kopii danych, które mogą być później łatwo przywrócone.

Gdzie przechowujemy kopie zapasowe?

Zasada przechowywania kopii zapasowych to 3-2-1: trzy kopie danych, na dwóch różnych nośnikach, z jednym nośnikiem zlokalizowanym offsite. W naszym przypadku, pierwsza kopia jest przechowywana na samym serwerze (o ile pozwala na to miejsce i klient ma takie wymagania).

Pozostałe dwie kopie przechowujemy w niezależnych klastrach kopii zapasowych, zlokalizowanych w dwóch różnych miastach: w serwerowni Exea w Toruniu oraz w serwerowni w Bydgoszczy.

Czy kopie zapasowe są bezpieczne?

Bezpieczeństwo kopii zapasowych jest dla nas priorytetem. Dlatego nie tylko przechowujemy je w bezpiecznych lokalizacjach, ale również monitorujemy stan kopii zapasowych, ich integralność i spójność.

Przywrócenie kopii zapasowej serwera Linux

Kopia zapasowa to drugi zestaw danych, które są przechowywane w bezpiecznym miejscu na wypadek, gdyby pierwotne dane zostały uszkodzone lub utracone. W praktyce, wykonujemy kopie nie tylko samych plików, ale także konfiguracji serwerów i aplikacji takich jak WordPress, oraz baz danych (np. MariaDB/MySQL lub PostgreSQL).

Przywrócenie kopii zapasowej serwera Linux

W razie awarii, jesteśmy gotowi do szybkiego przywrócenia danych z kopii zapasowej. Dzięki temu możemy zminimalizować czas przestoju i wpływ na Twoją firmę.

Bezpieczeństwo Twoich danych to nasza misja. Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości dotyczące naszych usług kopii zapasowych, skontaktuj się z nami. Jesteśmy tu, aby pomóc!