Networkia – Bydgoszcz, Toruń, Poznań

Czy warto zdecydować się na backup serwera?

Networkia

2018-06-26

blog

System kopii zapasowych danych znajdujących się na serwerze, to podstawa do tego, aby nasza praca była odpowiednio zabezpieczona. Z przyczyn losowych możemy utracić całą dotychczasowy dorobek. Wiele osób zapomina o tym, że backup jest jednym z najważniejszych elementów. Administrator Linux gwarantuje oczywiście bieżącą kontrolę i przeciwdziałanie awariom, jednak posiadanie kopii zapasowej stało się już standardem.

Najwyższy poziom bezpieczeństwa

Administracja serwerem dedykowanym to również ochrona danych klienta czy też konfiguracja przywróconych danych z kopii zapasowej. Skuteczne zarządzenia serwerem daje użytkownikom pełną swobodę oraz komfort. Wszelkie kwestie techniczne zostaną dopełnione przez wykwalifikowanych ekspertów. Dobra ochrona danych w postaci backupu daje pewność niezawodnego funkcjonowania witryny.

Systematyczne tworzenie backupów

Wiele osób zapomina o tym, że wyłącznie systematyczne tworzenie kopii zapasowych ma sens. Bardzo często dopiero po przywróceniu straconych danych na serwer okazuje się, że są one niezaktualizowane. Najlepiej, aby kopia zapasowa była wykonywana codziennie w sposób automatyczny. Dzięki temu w momencie przywrócenia serwera po awarii otrzymamy dostęp do najświeższych informacji.
Najlepiej, aby plan kopii zapasowej został stworzony przez osobę administrującą serwer. To również osoba, która w momencie wystąpienia problemu, jak najszybciej przywróci utracone dane. Usterka nie wpłynie więc w negatywny sposób na działanie serwera, a tym samym witryny internetowej.

Networkia

Networkia

Related Posts

Linux i jego bezpieczeństwo

Networkia

2019-11-16

blog

W większości przypadków systemy Linux pracują w publicznej sieci online, a zatem są one narażone na działanie włamywaczy. Biorąc pod uwagę fakt, że z zasady na serwerze trzymamy cenne informacje, to powinniśmy zadbać o jego odpowiednie bezpieczeństwo. Cóż więc możemy zrobić? Po pierwsze, użyjmy kluczy SSH, które dają znacznie większe bezpieczeństwo logowania niż zwykłe hasło. […]

Read More

Czym jest certyfikat SSL?

Networkia

2018-10-03

blog

Certyfikat SSL jest aktualnie standardem wielu witryn internetowych. To właśnie dzięki niemu możemy zagwarantować użytkownikom strony bezpieczne połączenie. Szyfrowane połączenie to przede wszystkim poufność transakcji i kompleksowa ochrona danych. Jest to przykład protokołu uniwersalnego, który współpracuje z różnorodnymi protokołami aplikacyjnymi. Jakie połączenia mogą być szyfrowane? Dzięki certyfikatowi SSL mogą być szyfrowane niemal wszystkie połączenia związane […]

Read More