Networkia – Bydgoszcz, Toruń, Poznań

Czy warto zdecydować się na backup serwera?

Networkia

2018-06-26

blog

System kopii zapasowych danych znajdujących się na serwerze, to podstawa do tego, aby nasza praca była odpowiednio zabezpieczona. Z przyczyn losowych możemy utracić całą dotychczasowy dorobek. Wiele osób zapomina o tym, że backup jest jednym z najważniejszych elementów. Administrator Linux gwarantuje oczywiście bieżącą kontrolę i przeciwdziałanie awariom, jednak posiadanie kopii zapasowej stało się już standardem.

Najwyższy poziom bezpieczeństwa

Administracja serwerem dedykowanym to również ochrona danych klienta czy też konfiguracja przywróconych danych z kopii zapasowej. Skuteczne zarządzenia serwerem daje użytkownikom pełną swobodę oraz komfort. Wszelkie kwestie techniczne zostaną dopełnione przez wykwalifikowanych ekspertów. Dobra ochrona danych w postaci backupu daje pewność niezawodnego funkcjonowania witryny.

Systematyczne tworzenie backupów

Wiele osób zapomina o tym, że wyłącznie systematyczne tworzenie kopii zapasowych ma sens. Bardzo często dopiero po przywróceniu straconych danych na serwer okazuje się, że są one niezaktualizowane. Najlepiej, aby kopia zapasowa była wykonywana codziennie w sposób automatyczny. Dzięki temu w momencie przywrócenia serwera po awarii otrzymamy dostęp do najświeższych informacji.
Najlepiej, aby plan kopii zapasowej został stworzony przez osobę administrującą serwer. To również osoba, która w momencie wystąpienia problemu, jak najszybciej przywróci utracone dane. Usterka nie wpłynie więc w negatywny sposób na działanie serwera, a tym samym witryny internetowej.

Networkia

Networkia

Related Posts

Dlaczego firma potrzebuje dobrego administratora serwerów?

Networkia

2020-09-18

blog

Niewielkie, jednoosobowe przedsiębiorstwa są w stanie przez całe lata funkcjonować, korzystając z zasobów serwerowych zewnętrznych usługodawców. Z dużymi firmami, które działają w Internecie, jest jednak zupełnie inaczej. Takie podmioty ze względów bezpieczeństwa inwestują na ogół we własne serwery. Ale to dopiero pierwszy krok – kolejnym musi być wybór administratora, który zadba o ich prawidłowe działanie. […]

Read More

Administrator serwera Linux

Networkia

2020-09-13

blog

Administracja serwerami linux, administrator linux, administrator serwera, administrowanie serwerami, zarządzanie serwerami, administrowanie serwerem linux, administrator serwerów, administracja serwerem, administracja serwerem linux, administrator serwera dedykowanego, administrator serwera linux, administrator serwerów linux, administrowanie serwerami linux, administrowanie serwerem, serwer z administracją, zarządzanie serwerami linux, zarządzanie serwerem, zarządzanie serwerem linux. Zajmujemy się usługami zdalnej administracji serwerami Linux. Działamy zdalnie […]

Read More