Networkia – Bydgoszcz, Toruń, Poznań

Czym jest serwer dedykowany?

Networkia

2018-06-26

blog

Korzystając z standardowego serwera współdzielonego musimy liczyć się z tym, że jego zasoby podzielone są pomiędzy wszystkich użytkowników. Nie zawsze jest to dla nas optymalne rozwiązanie, szczególnie jeśli nasze potrzeby są większe niż przeciętne. Najlepszym rozwiązaniem tego problemu jest serwer dedykowany. W tym przypadku sto procent zasobów należy do nas, co gwarantuje nam pełną swobodę oraz bezpieczeństwo eksploatacji. Funkcjonowanie serwera uzależnione jest wyłącznie od nas i naszych wymagań. Jest to bardzo komfortowa sytuacja, gdyż nie musimy obawiać się, że inny użytkownik przyczyni się do nieprawidłowego działania serwera (np. poprzez przekroczenie limitu transferu).

Jak zarządzać serwerem dedykowanym?

Serwerem dedykowanym możemy zarządzać samodzielnie (serwer dedykowany Root) dzięki czemu mamy nad nim pełną kontrolę. Minusem tego rozwiązania jest to, że powinniśmy posiadać w tym temacie doświadczenie. Osoby bez odpowiednich kwalifikacji nie poradzą sobie z zarządzaniem serwerem. Trzeba pamiętać, że Administrator Linux to również natychmiastowa pomoc w przypadku, jakichkolwiek awarii.

Jak zapobiec awarii serwera?

Jeśli zależy nam na płynnym działaniu serwera, to powinniśmy w porę reagować na wszystkie nieprawidłowości. Właśnie dlatego tak ważne jest, aby stale monitorować jego pracę. Administracja serwerem dedykowanym zadba o jego bieżącą kontrolę, a tym samym uchroni nam przez przerwaniem pracy. Sprawny i niezawodny serwer jest podstawą tego, aby praca przebiegała zgodnie z ustalonym porządkiem.

Networkia

Networkia

Related Posts

Dlaczego firma potrzebuje dobrego administratora serwerów?

Networkia

2020-09-18

blog

Niewielkie, jednoosobowe przedsiębiorstwa są w stanie przez całe lata funkcjonować, korzystając z zasobów serwerowych zewnętrznych usługodawców. Z dużymi firmami, które działają w Internecie, jest jednak zupełnie inaczej. Takie podmioty ze względów bezpieczeństwa inwestują na ogół we własne serwery. Ale to dopiero pierwszy krok – kolejnym musi być wybór administratora, który zadba o ich prawidłowe działanie. […]

Read More

Administrator serwera Linux

Networkia

2020-09-13

blog

Administracja serwerami linux, administrator linux, administrator serwera, administrowanie serwerami, zarządzanie serwerami, administrowanie serwerem linux, administrator serwerów, administracja serwerem, administracja serwerem linux, administrator serwera dedykowanego, administrator serwera linux, administrator serwerów linux, administrowanie serwerami linux, administrowanie serwerem, serwer z administracją, zarządzanie serwerami linux, zarządzanie serwerem, zarządzanie serwerem linux. Zajmujemy się usługami zdalnej administracji serwerami Linux. Działamy zdalnie […]

Read More