Networkia – Bydgoszcz, Toruń, Poznań

Serwer dedykowany – czy to się opłaca?

Networkia

2018-07-27

blog

Serwer dedykowany wyróżnia się najwyższym poziomem wydajności oraz niezawodności. Jest to aktualnie jedno z najlepszych rozwiązań dostępnych na rynku. Wiele osób zastanawia się, czy tego rodzaju serwer jest opłacalny, szczególnie w przypadku, gdy nasz budżet jest mocno ograniczony. Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb. Z pewnością nie w każdym przypadku serwer dedykowany będzie opcją ekonomiczną. Powinny z niej zrezygnować w szczególności osoby, które prowadzą projekt niewielkich rozmiarów (małe natężenie ruchu na stronie).

Kiedy serwer dedykowany ma sens?

Serwery dedykowane najlepiej sprawdzają się w przypadku platform o średnim oraz dużym natężeniu ruchu. Jest to doskonały wybór w przypadku np. sklepów internetowych. Należy podkreślić, że cena tego typu usług znajduje się na optymalnym poziomie. Nie musimy więc obawiać się, że serwer dedykowany będzie kosztować nas majątek. Wielkim plusem jest możliwość dostosowania parametrów pracy do realnych potrzeb. Jeśli nasze potrzeby zmieniają się, to parametry również ulegają zmianie. Unikniemy dzięki temu m.in. przerw w działaniu witryny, czy też przeciążenia serwera.

Jak skonfigurować serwer dedykowany?

Serwer dedykowany wymaga fachowej instalacji oraz konfiguracji. Wszystko po to, aby zagwarantować jego stabilne oraz bezproblemowe działanie. Samodzielna administracja serwerem dedykowanym jest dość czasochłonna, a także wymaga doświadczenia oraz specjalistycznej wiedzy. Z tym zadaniem poradzi sobie jedynie wąskie grono ekspertów, którzy posiadają lata praktyki i niezbędne kwalifikację. Administrator Linux dołoży wszelkich starań, aby wydajność serwera dedykowanego znajdowała się na najwyższym poziomie. Możemy więc czuć się bezpieczni niezależnie od sytuacji.

Networkia

Networkia

Related Posts

Dlaczego firma potrzebuje dobrego administratora serwerów?

Networkia

2020-09-18

blog

Niewielkie, jednoosobowe przedsiębiorstwa są w stanie przez całe lata funkcjonować, korzystając z zasobów serwerowych zewnętrznych usługodawców. Z dużymi firmami, które działają w Internecie, jest jednak zupełnie inaczej. Takie podmioty ze względów bezpieczeństwa inwestują na ogół we własne serwery. Ale to dopiero pierwszy krok – kolejnym musi być wybór administratora, który zadba o ich prawidłowe działanie. […]

Read More

Administrator serwera Linux

Networkia

2020-09-13

blog

Administracja serwerami linux, administrator linux, administrator serwera, administrowanie serwerami, zarządzanie serwerami, administrowanie serwerem linux, administrator serwerów, administracja serwerem, administracja serwerem linux, administrator serwera dedykowanego, administrator serwera linux, administrator serwerów linux, administrowanie serwerami linux, administrowanie serwerem, serwer z administracją, zarządzanie serwerami linux, zarządzanie serwerem, zarządzanie serwerem linux. Zajmujemy się usługami zdalnej administracji serwerami Linux. Działamy zdalnie […]

Read More