Networkia – Bydgoszcz, Toruń, Poznań

Serwer dedykowany – czy to się opłaca?

Networkia

2018-07-27

blog

Serwer dedykowany wyróżnia się najwyższym poziomem wydajności oraz niezawodności. Jest to aktualnie jedno z najlepszych rozwiązań dostępnych na rynku. Wiele osób zastanawia się, czy tego rodzaju serwer jest opłacalny, szczególnie w przypadku, gdy nasz budżet jest mocno ograniczony. Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb. Z pewnością nie w każdym przypadku serwer dedykowany będzie opcją ekonomiczną. Powinny z niej zrezygnować w szczególności osoby, które prowadzą projekt niewielkich rozmiarów (małe natężenie ruchu na stronie).

Kiedy serwer dedykowany ma sens?

Serwery dedykowane najlepiej sprawdzają się w przypadku platform o średnim oraz dużym natężeniu ruchu. Jest to doskonały wybór w przypadku np. sklepów internetowych. Należy podkreślić, że cena tego typu usług znajduje się na optymalnym poziomie. Nie musimy więc obawiać się, że serwer dedykowany będzie kosztować nas majątek. Wielkim plusem jest możliwość dostosowania parametrów pracy do realnych potrzeb. Jeśli nasze potrzeby zmieniają się, to parametry również ulegają zmianie. Unikniemy dzięki temu m.in. przerw w działaniu witryny, czy też przeciążenia serwera.

Jak skonfigurować serwer dedykowany?

Serwer dedykowany wymaga fachowej instalacji oraz konfiguracji. Wszystko po to, aby zagwarantować jego stabilne oraz bezproblemowe działanie. Samodzielna administracja serwerem dedykowanym jest dość czasochłonna, a także wymaga doświadczenia oraz specjalistycznej wiedzy. Z tym zadaniem poradzi sobie jedynie wąskie grono ekspertów, którzy posiadają lata praktyki i niezbędne kwalifikację. Administrator Linux dołoży wszelkich starań, aby wydajność serwera dedykowanego znajdowała się na najwyższym poziomie. Możemy więc czuć się bezpieczni niezależnie od sytuacji.

Networkia

Networkia

Related Posts

Linux i jego bezpieczeństwo

Networkia

2019-11-16

blog

W większości przypadków systemy Linux pracują w publicznej sieci online, a zatem są one narażone na działanie włamywaczy. Biorąc pod uwagę fakt, że z zasady na serwerze trzymamy cenne informacje, to powinniśmy zadbać o jego odpowiednie bezpieczeństwo. Cóż więc możemy zrobić? Po pierwsze, użyjmy kluczy SSH, które dają znacznie większe bezpieczeństwo logowania niż zwykłe hasło. […]

Read More

Czym jest certyfikat SSL?

Networkia

2018-10-03

blog

Certyfikat SSL jest aktualnie standardem wielu witryn internetowych. To właśnie dzięki niemu możemy zagwarantować użytkownikom strony bezpieczne połączenie. Szyfrowane połączenie to przede wszystkim poufność transakcji i kompleksowa ochrona danych. Jest to przykład protokołu uniwersalnego, który współpracuje z różnorodnymi protokołami aplikacyjnymi. Jakie połączenia mogą być szyfrowane? Dzięki certyfikatowi SSL mogą być szyfrowane niemal wszystkie połączenia związane […]

Read More